Division I:
Amador Valley beat San Leandro 4-2
Monte Vista beat Logan 2-0 (final game for Logan head coach John Goulding)
Clayton Valley Charter beat Heritage 9-1
Heritage ran through the regular season, but were bounced in the first round. 5 of the 8 teams in the quarterfinals are from the EBAL.
Division II:
Pinole Valley beat Carrillo 5-3
Marin Catholic beat Dublin 6-5
Alameda beat Ukiah 4-0
After a hot start, Carrillo struggled in marquee games after the Boras Classic. Three double digit seeds are left with Livermore, Pinole Valley and Concord.
Division III:
Tamalpais beat Piner 13-8
Drake beat Encinal 9-1
6 of the 8 teams left are from the DFAL and MCAL.
Division IV:
St. Mary's-Berkeley beat McKinleyville 2-0
Lick-Wilmerding beat Fortuna 6-0
Justin-Siena beat Kelseyville 9-2
Cloverdale beat El Molino 1-0
Half of the first round games produced shutouts
Division V:
Stuart Hall beat Marin Academy 3-0
Head-Royce beat University 9-1
St. Joseph beat Athenian 13-3
Sonoma Academy beat South Fork 6-1
Redwood Christian beat Fremont Christian 1-0
St. Vincent beat Bentley 9-3
Sonoma Academy's win was the only seeding upset in the first round.
Amador Valley beat San Leandro 4-2
Monte Vista beat Logan 2-0 (final game for Logan head coach John Goulding)
Clayton Valley Charter beat Heritage 9-1
Heritage ran through the regular season, but were bounced in the first round. 5 of the 8 teams in the quarterfinals are from the EBAL.
Division II:
Pinole Valley beat Carrillo 5-3
Marin Catholic beat Dublin 6-5
Alameda beat Ukiah 4-0
After a hot start, Carrillo struggled in marquee games after the Boras Classic. Three double digit seeds are left with Livermore, Pinole Valley and Concord.
Division III:
Tamalpais beat Piner 13-8
Drake beat Encinal 9-1
6 of the 8 teams left are from the DFAL and MCAL.
Division IV:
St. Mary's-Berkeley beat McKinleyville 2-0
Lick-Wilmerding beat Fortuna 6-0
Justin-Siena beat Kelseyville 9-2
Cloverdale beat El Molino 1-0
Half of the first round games produced shutouts
Division V:
Stuart Hall beat Marin Academy 3-0
Head-Royce beat University 9-1
St. Joseph beat Athenian 13-3
Sonoma Academy beat South Fork 6-1
Redwood Christian beat Fremont Christian 1-0
St. Vincent beat Bentley 9-3
Sonoma Academy's win was the only seeding upset in the first round.